×
امروز یکشنبه, 03 تیر,1403 - Sunday, 23 June,2024
سه شنبه, 04 اردیبهشت,1403

ورود شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان به مسائل و مشکلات حوزه‌های مختلف اقتصادی شهرستان بانه

سایز متن

نشست هم‌اندیشی اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج، اعضای دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان و مسئول دفتر اتاق سنندج مستقر در بانه با فرماندار شهرستان بانه روز شنبه مورخ یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در محل دفتر فرماندار در خصوص برنامه های شورای گفتگوی استان در این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این نشست عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با اشاهره بر برنامه‌های اتاق بازرگانی سنندج اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف و برنامه‌های دوره دهم هیأت نمایندگان اتاق سنندج، احصا و بررسی مسایل و مشکلات فعالین اقتصادی با برش شهرستانی در حوزه‌های مختلف اقتصادی به صورت تخصصی و ویژه است.

بختیار صالحی مرز سیرانبند را از مهمترین مرزهای غربی کشور دانست و از مهمترین نقاط قوت مرز سیرانبند را نیز همکاری و همدلی مدیران ادارات مستقر در این مرز با بخش خصوصی دانست و گفت: گرچه همدلی و همکاری قابل قبولی در سیرانبند وجود دارد اما امیدواریم دولت نسبت به تامین زیرساخت‌های لازم جهت توسعه همه‌جانبه این مرز را به صورت پررنگ‌تری در دستور کار خود قرار دهد.

مسئول دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان نیز سپس ضمن تشکر و قدردانی از همکاری فرماندار و مدیران ادارات شهرستان بانه به تشریح برنامه‌ها و اهداف این دبیرخانه در بانه پرداخت و گفت: در جریان حضور کارشناسان شورای گفتگو در شهرستان بانه ۴ کارگروه کارشناسی تخصصی و بازدید‌های کارگروه عارضه یابی در حوزه‌های مختلف اقتصادی ابرگزار شده است.

ارسلان فداکار ادامه داد: دفترچه موانع توسعه اقتصادی شهرستان بانه به تفکیک در ۴ فاز( ایجاد، حذف، کاهش و افزایش) و ۳ گروه( شهرستانی، استانی و ملی) برای شهرستان بانه با هماهنگی و نظارت فرماندار این شهرستان تهیه و تنظیم خواهد شد.
فرماندار شهرستان بانه نیز ضمن استقبال از برنامه‌ها و اقدامات دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان در این شهرستان به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود بانه اشاره کرد.
 احسان درویشی گفت: شورای گفتگو علاوه بر حوزه‌های تجارت و بازرگانی، صنعت و معدن و کشاورزی مسایل و موضوعات مرتبط با گردشگری علی الخصوص گردشگری سلامت را نیز در دستورکار خود قرار دهد زیرا یکی از مهمترین پتانسیل‌های شهرستان بانه محسوب می‌شود.
وی در پایان از آمادگی همکاری و وجود هماهنگی میان ادارت شهرستان بانه در خصوص همکاری با دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به منظور پیشبرد اهداف تعیین شده خبر داد.

برچسب ها :
خبر
سه شنبه, 04 اردیبهشت,1403
کد خبر :
6330
تاریخ انتشار :
سه شنبه, 04 اردیبهشت,1403
تعداد مشاهده :
77
زمان تقریبی مطالعه :
۵ دقیقه
دسته اخبار : تجارت بازرگانی

تصاویر این خبر


سایر مطالب


رویدادها

جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای اقتصاد

سامانه جامع آموزش
سامانه ایمیل اتاق
سامانه نشریات
سامانه رادیو مجازی
نظرسنجی
ارتباط با ما