×
امروز شنبه, 01 اردیبهشت,1403 - Saturday, 20 April,2024
یکشنبه, 29 بهمن,1402

حضور رئیس اتاق بازرگانی سنندج در هفدهمین نمایشگاه گردشگری

سایز متن

رئیس اتاق بازرگانی سنندج با حضور در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته گفت: جست‎وجوی روح يک سرزمين، مهمترين هدف گردشگری امروز است لذا سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در حوزه‌ی گردشگری، سبب تقویت و پیشرفت جایگاه فرهنگی کشور می‌شود.

حضور رئیس اتاق بازرگانی سنندج در هفدهمین نمایشگاه گردشگری

 رئیس اتاق بازرگانی سنندج با حضور در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته گفت: جست‎وجوی روح يک سرزمين، مهمترين هدف گردشگری امروز است لذا سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در حوزه‌ی گردشگری، سبب تقویت و پیشرفت جایگاه فرهنگی کشور می‌شود.
علی اکبر عبدالملکی در جریان بازدید از این نمایشگاه با حضور در برنامه‌ها و غرفه‌های مختلف همچون غرفه‌های استان کردستان، گردشگری سلامتِ دانشگاه علو‌م‌پزشکی، تهران دیدنی و... در نشست‌های تخصصی مختلفی در حوزه‌ی گردشگری حضور یافت.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج در جلسه‌ی هم‌اندیشی با جامعه‌ی هتلداران و دفاتر خدمات مسافرتی در حوزه‌ی گردشگری شهر تهران با اشاره به ویژگی‌های کشور ایران در صنعت گردشگری اظهار کرد: طبق گزارش یونسکو در سال ۲۰۰۷، ایران جز پنج کشور برتر از نظر میراث فرهنگی و جز ده کشور اول در زمینه پتانسیل جذب گردشگر بین‌المللی در جهان است که همانند سایر صنایع، صنعت گردشگری هم دارای فرصت‌ها و محدودیت‌هایی است.
وی قدمت و تمدن ایرانی، اکوتوریسم مناسب و منحصر به فرد، وجود آداب و روسوم، آیین‌های سنتی متعدد، هزینه‌های کم گردشگری در ایران و مردم خونگرم این کشور را از مهمترین فرصت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری در ایران دانست و اتکای بیش از حد به درآمدهای نفتی، سرمایه‌گذاری کم، محدودیت‌های زیربنایی، متمرکز شدن صنایع و خدمات در چند شهر بزرگ و عدم توجه به آموزش را از جمله مهمترین چالش‌ها و محدودیت‌های صنعت گردشگری در ایران دانست.
عبدالملکی گفت: جست‎وجوی روح يک سرزمين، مهمترين هدف گردشگری امروز است لذا سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در حوزه‌ی گردشگری، سبب تقویت و پیشرفت جایگاه فرهنگی کشور می‌شود.
 رئیس اتاق بازرگانی سنندج افزود: امروزه صنعت گردشگری به عنوان یک تجارت پرسود و یک شاخه از اقتصاد جهانی در زمینه خدمات مورد توجه و در حال توسعه است که این ادعا با این حقیقت که گردشگری بیش از ۱۰ درصد از درآمدهای ملی برخی کشورهای دنیا را شامل می‌شود، تأیید خواهد شد لذا توسعه گردشگری نقش مهم و اساسی را در فعالیت‌های اجتماعی و فیزیکی بازی می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: سازمان جهانی گردشگری رشد صنعت گردشگری را پیشبینی کرده است و آن را حدود ۳۰ درصد از درآمد ملی کشورهای دنیا تخمین می‌زند که براساس گزارش سازمان گردشگری جهانی(۲۰۱۳)، اهمیت اقتصادی گردشگری جهانی و مسافرت، با افزایش میزان مسافران از ۲۵ میلیون نفر در سال ۱۹۵۰ به ۰۳/۱ بیلیون نفر در سال ۲۰۱۲، بیشتر نمایان می‌شود.
عبدالملکی ادامه داد: سازمان گردشگری جهانی(۲۰۱۳) پیش‌بینی می‌کند که تعداد گردشگر رشد کند و تا سال ۲۰۳۰ به ۸/۱ بیلیون گردشگر در سال برسد که بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران از نظر جذابیت و پتانسیل گردشگری جزء در ۱۰ کشور اول دنیا است، ولی این کشور در صنعت گردشگری و میزان پذیرش گردشگر خارجی به ترتیب در رده ۷۷ و ۷۰ جهان قرار دارد که باید بیشتر به این نکته توجه کنیم.
 رئیس اتاق بازرگانی سنندج با اشاره به ایجاد بنیاد توسعه‌ و پیشرفت کردستان گفت: خوشبختانه با تلاش‌های مجموعه‌ی اتاق سنندج اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف استان کردستان علی‌الخصوص گردشگری افتاده است که امیدواریم این اقدامات موجبات سفر هرچه بیشتر مردم کشور به استان کردستان و بهره‌مندی از ویژگی‌های خاص، دیدنی و زیبای آن را فراهم کند.
عبدالملکی در پایان ضمن دعوت از مردم برای سفر به استان کردستان گفت: از مردم ایران و تورهای گردشگری دعوت می‌کنم استان کردستان را حتما در برنامه‌ی سفرهای خود قرار دهند چرا که در هر آنکس به کردستان پای بگذارد، قطعا دلش را جای بگذارد.


#گردشگری #نمایشگاه_گردشگری #هفدهمین_نمایشگاه_گردشگری #استان_کردستان #کردستان  #سفر #ایران #تفریح #طبیعت #مسافرت #توریستی #تور_گردشگری #تور_مسافرتی #گردشگری_ایرانی #توریستی_گردشگری #گردشگری_پایدار #تور #طبیعت_گردی #گردشگری_ایرانی #طبیعت_ایران #اکوتوریسم #توریسم #توریست #ميراث_فرهنگي #گردشگری_ایران #جهانگردی #تور #علی_اکبر_عبدالملکی
#travel #traveling #socialenvy #wearabletherapy #FightForOurMarriage #vacation #visiting #instatravel #instago #instagood #trip #holiday #photooftheday #fun #travelling #tourism #tourist #instapassport #instatraveling #mytravelgram #travelgram

برچسب ها :
خبر
یکشنبه, 29 بهمن,1402
کد خبر :
6320
تاریخ انتشار :
یکشنبه, 29 بهمن,1402
تعداد مشاهده :
77
زمان تقریبی مطالعه :
۵ دقیقه
دسته اخبار : تجارت بازرگانی

تصاویر این خبر


سایر مطالب


رویدادها

جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای اقتصاد

سامانه جامع آموزش
سامانه ایمیل اتاق
سامانه نشریات
سامانه رادیو مجازی
نظرسنجی
ارتباط با ما