×
امروز شنبه, 01 اردیبهشت,1403 - Saturday, 20 April,2024
چهار شنبه, 13 دی,1402

دفتر وزرا و مسوؤلین کشور به کانون جلسات پارلمان بخش خصوصی سنندج تبدیل شده است

اتاق بازرگانی سنندج پرچمدار مطالبه‌گری از پایتخت

سایز متن

رئیس اتاق بازرگانی سنندج در نشستی با رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، بر اهمیت و لزوم رفع مشکلات مرزنشینان کردستان تأکید کرد.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج در ادامه‌ی پیگیری مطالبات فعالین بخش خصوصی کردستان در نشستی با رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، بر اهمیت و لزوم رفع مشکلات مرزنشینان کردستان تأکید کرد.

در این جلسه که در  محل سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد علی اکبر عبد الملکی با تأکید بر اهمیت حل مشکلات مالیاتی مرزنشینان علی‌الخصوص آن دسته از بازرگانانی که ظرف دو سال گذشته در مرحله‌ی ترخیص کالا مشمول عوارض و مالیات بر ارزش افزوده شده‌اند خاطرنشان کرد: امروزه بخش عمده‌ای از واردات کالاهای مورد نیاز کشور از مرزهای استان کردستان صورت می‌گیرد، لذا نباید سهم مردم شریف این استان از حجم بالای مبادلات ایران و عراق فقط ترافیک و مشکلات جاده‌ای باشد

عبدالملکی پیگیری‌ مسائل و یافتن راه‌حل برای مشکلات بخش خصوصی استان کردستان در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری را ابتکار عمل اتاق بازرگانی سنندج دانست و گفت: بر این اساس مشکلات هر شهرستان‌ پس از بازدید، بررسی و تحقیق توسط کارشناسان متخصص اتاق، احصا و در کارگروهی کارشناسی با حضور نمایندگان بخش خصوصی و مسئولین شهرستانی پیگیری و تا سرحد ممکن در جهت رفع آنها اقدام می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج و عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران ادامه داد: در گام بعد مشکلات بزرگتر به جلسات استانی ارجاع داده می‌شوند تا با حضور استاندار، مدیران کل ادارات دولتی، رئیس‌کل دادگستری، دادستان و... برای آنها راه چاره‌ای در داخل استان پیدا شود و در صورت وجود مسائل و مشکلاتی که نیاز به اظهارنظر پایتخت باشد، این موارد که کاملا پخته و کارشناسی شده‌اند با پیگیری‌های مجدّانه‌ی کارشناسان اتاق بازرگانی و انجام هماهنگی‌های لازم و البته حمایت‌‌‌ها و پشتیبانی دلسوزانه‌ی استاندار محترم و نمایندگان مجلس، نهایتاً در حضور وزرا یا سایر مسولین کشوری مطرح می‌شوند.

گفتنی است عبدالملکی این هفته در نشست دیگری با وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز  گفت: اتاق بازرگانی سنندج با اتکا به حمایت‌های بی‌بدیل استاندار و همراهی نمایندگان مجلس،  سعی در رفع هرچه بیشتر مشکلات پیش روی فعالین بخش خصوصی دارد.

 رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور نیز با علام پیگیری ویژه‌ی مسئله‌ی ارزش‌ افزوده عوارض و مالیات ترخیص کالا در کرستان گفت: این مسئله کشوری است و به چند سال قبل برمیگردد با این حال موارد مربوط به استان کردستان به صورت ویژه بررسی خواهد شد.

سیدمحمدهادی سبحانیان افزود:  ۹۷ درصد اظهارنامه‌‌های مالیات بر ارزش افزوده بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار می گیرد و مسئله‌ی اصلاح نظام مالیاتی سال‌ها مورد مطالبه فعالان اقتصادی بوده است و اجرای قانون سامانه مؤدیان از پروژه‌‌های اولویت ‌دار حاکمیت است که به این اصلاح، کمک خواهد کرد.

برچسب ها :
خبر
چهار شنبه, 13 دی,1402
کد خبر :
6301
تاریخ انتشار :
چهار شنبه, 13 دی,1402
تعداد مشاهده :
77
زمان تقریبی مطالعه :
۵ دقیقه
دسته اخبار : تجارت بازرگانی

تصاویر این خبر


سایر مطالب


رویدادها

جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای اقتصاد

سامانه جامع آموزش
سامانه ایمیل اتاق
سامانه نشریات
سامانه رادیو مجازی
نظرسنجی
ارتباط با ما