×
امروز شنبه, 01 اردیبهشت,1403 - Saturday, 20 April,2024
شنبه, 18 آذر,1402

در نخستین نشست کمیسیون معدن اتاق سنندج تاکید شد؛

لزوم بازنگری در حقوق دولتی معادن و ضرورت توجه به ماشین‌آلات معدنی

سایز متن

در اولین جلسه کمیسیون معدن اتاق بازرگانی سنندج فعالان معدنی استان به بیان نقطه نظرات خود درباره تعیین حقوق دولتی قطعی و نیز قیمت متوسط فروش ماده معدنی و همچنین نیاز معادن استان کردستان به ماشین‌آلات به روز با توجه به فرسودگی آنها و دشواری و هزینه‌بر بودن لوازم یدکی آنها پرداختند.

در نخستین نشست کمیسیون معدن اتاق سنندج تاکید شد؛

لزوم بازنگری در حقوق دولتی معادن و ضرورت توجه به ماشین‌آلات معدنی  

در اولین جلسه کمیسیون معدن اتاق بازرگانی سنندج فعالان معدنی استان به بیان نقطه نظرات خود درباره تعیین حقوق دولتی قطعی و نیز قیمت متوسط فروش ماده معدنی و همچنین نیاز معادن استان کردستان به ماشین‌آلات به روز با توجه به فرسودگی آنها و دشواری و هزینه‌بر بودن لوازم یدکی آنها پرداختند.    

شوذب جباری رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج در ابتدای جلسه به اهمیت فعالیت معادن اشاره و اظهار کرد: همه باید به اهمیت فعالیت معادن به عنوان سرچشمه‌ی رودخانه‌ی خروشان تمام صنایع دیگر واقف باشند لذا در حوزه فعالیت‌های معدنی، بایستی مسئولیت اجتماعی بزرگ‌تری را بر عهده گرفته و نگاهمان را نسبت به فعالیت‌های معدنی گسترده‌تر کنیم؛ چرا که تعطیلی هر معدن، عواقبی زیان‌بار برای کشور نظیر افزایش آمار بیکاری، کاهش سود معدن‌داران و به تبع آن کاهش مالیات و درآمد کشور، تعطیلی صنایع بالادستی بی‌شمار و... را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر لزوم اقدامی جدید در حوزه تعیین عیار معادن و به دنبال آن، تحولات مثبت و مطلوب در این عرصه، ابراز کرد: باید به استفاده از راهکارهای نوین و پربازده بپردازیم تا راه را برای وقوع رویدادهای مطلوبی که به نفع معدن‌کاران می‌باشد، باز کنیم.

جباری اضافه کرد: فعالیت‌های معدنی و افرادی که با ماشین‌آلات معدنی سروکار دارند، باید به سمت تخصصی شدن حرکت کند و افراد به ارتقاء عملکردشان در حوزه معادن بپردازند هر چند توجه به ماشین‌آلات و به روز کردن آنها هم تک‌تک برای هر معدنداری میسر نیست، لذا باید دولت در این حوزه ورود کند یا مجوز واردات آسان را صادر نماید.

وی در پایان خواستار برگزاری منظم جلسات کمیسیون صنعت و تقویت اتحّاد و روحیه همکاری میان اعضای کمیسیون برای فائق آمدن بر مشکلات شد.  

پرویز زارعی؛ رئیس انجمن شن و ماسه هم ریشه و راه حل بسیاری از مشکلات را مرتبط به حوزه‌ی فرهنگ بیان کرد و گفت: برای هر کاری حتما باید در ابتدا فرهنگ‌سازی شود، مثلا تغییر نگرش مردم نسبت به معدن‌دار یا کارفرما نیازمند کار فرهنگی است.

وی افزود: اگر مشکلات فرهنگ حل شود تمام مشکلات دیگر یا حل می‌شوند و یا آسانتر قابل حل هستند. زارعی : مشوق‌ها نیز از اهمیت غیرقابل انکاری برخوردارند که انتظار می‌رود از جانب دولت به این مسئله به صورت ویژه توجه شود.  

در انتهای جلسه «اقبال میرزایی» به عنوان نایب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج انتخاب شد.  

میرزایی هم در پایان ضمن آرزوی حل مشکلات تمامی معدن داران گفت: امیدوارم این کمیسیون بتواند با احصای مسائل و مشکلات حوزه‌ی معدن، به پشتوانه تک تک اعضای خود مشکلات این بخش در استان را حل کند تا چرخ توسعه‌ی کردستان سریع‌تر بچرخد و شکوفایی اقتصادی حاصل شود .

برچسب ها :
خبر
شنبه, 18 آذر,1402
کد خبر :
5295
تاریخ انتشار :
شنبه, 18 آذر,1402
تعداد مشاهده :
77
زمان تقریبی مطالعه :
۵ دقیقه
دسته اخبار : تجارت بازرگانی

تصاویر این خبر


سایر مطالب


رویدادها

جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای اقتصاد

سامانه جامع آموزش
سامانه ایمیل اتاق
سامانه نشریات
سامانه رادیو مجازی
نظرسنجی
ارتباط با ما