• رسانه از مکانیزمهای تاثیر گذار بر سرنوشت جوانع و نظام توسعه است
77 بازدید
  • تاریخ:دوشنبه, 10 خرداد,1400
  • بازدید:77
  • محل: اتاق بازرگانی،صنایع و معادن سنندج

مراسم اهداء اولین جایزه پینووس برگزار شد.

مراسم اهداء اولین دوره جایزه پینووس با حضور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و جمعی از اساتید دانشگاه و خبرنگاران در سالن جلسات بهزیستی شهرستان سنندج برگزار شد.

مراسم اهداء اولین جایزه پینووس برگزار شد.

مراسم اهداء اولین دوره جایزه پینووس با حضور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و جمعی از اساتید دانشگاه و خبرنگاران در سالن جلسات بهزیستی شهرستان سنندج برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با اشاره به هدف این نهاد از بنیانگذاری جشنواره پینووس گفت: رسانه از مکانیزمهای تاثیر گذار بر سرنوشت جوانع و نظام توسعه است بنابراین باید بسترهای ایجاد بستر تعامل تمام نهادها به ویژه حوزه توسعه اقتصادی و بخش خصوصی فراهم نموده و از پتانسیلهای رسانه در این روند استفاده کرد.

سید کمال حسینی افزود: بخش خصوصی تنها 20 درصد از اقتصاد کشور را در دست دارد که این حجمی بسیار کم بوده و یکی از علل اصلی بروز مشکلات اقتصادی ایران از این ناحیه است و باید این بخش با همکاری نظام رسانه این وضعیت را تغییر دهند.

وی تصریح کرد: کردستان به سبب عدم سرمایه گذاری شرکتهای دولتی از کاروان توسعه ایران عقب مانده و سهم این استان از سرمایه گذاری دولتی تنها 25 دهم یک درصد است که آن هم تعلق دارد به واحدهای پتروشیمی، نیروگاه برق و لاستیک بارز که این مورد را هم میتواه با همکاری رسانه اصلاح کرد.

حسینی در ادامه اظهار کرد: امیدواریم اجرای طرح پینووس بتواند فصل نوینی از ارتباط توسعه با رسانه را بگشاید و اتاق بازرگانی با تمام توان در این راستا حاضر به ایفای نقش است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر ضرورت افزایش ارتباط بخش خصوصی با رسانه گفت: اگر بخواهیم پینووس به موفقیت برسد باید آن را تبدیل به یک جشنواره نموده و بخش تخصصی و حرفهای رسانه ها را در آن دخالت دهیم.

عبید رستمی افزود: اگر بخواهیم در این حوزه موفق باشیم باید اقتصاد رسانه، هنر، ورزش و گردشگری را با روند توسعه و بخش خصوصی ارتباط دهیم که این امر بدون مشارکت نهادهای حرفهای و دانشگاهی مقدور نیست.

وی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده همکاری کامل در این راستا میباشد.

 رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر با اشاره به استقبال قابل توجه اصحاب رسانه خصوصا خبرنگاران فعال در خبرگزاری های کردستان از فراخوان اولین دوره جایزه رسانه ای پینووس گفت: در راستای کمک به توسعه محتوای رسانه ای مکتوب، آثاری که در قالب یادداشت، تحلیل، مقاله، مصاحبه و گزارش به دبیرخانه ارسال شده بودند مورد داوری قرار گرفتند.

وی افزود: با هماهنگی های صورت گرفته توسط دبیرخانه، داوری مرحله نخست پینووس توسط دکتر علیرضا کتابدار از اساتید برجسته حوزه روزنامه نگاری کشور صورت پذیرفت. هاشمی گفت: با هدف ترغیب خبرنگاران فعال در رسانه های کردستان برای تولید آثار حرفه ای و ایجاد رقابتی مثبت در این بین، هر دوره ضمن معرفی سه اثر برتر جایزه نقدی، تندیس زرین و لوح تقدیر به شاخص ترین اثر ارسالی به انتخاب هیات داوران اهدا می شود.

رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج بیان داشت: در این رقابت رسانه ای، خبرنگاران، روزنامه نگاران، پژوهشگران و نویسندگان می توانند با محوریت موضوع اعلام شده دبیرخانه آثار خود را ارسال نمایند.

وی گفت: جایزه قلم به صورت مستمر و در یک رقابت آزاد و حرفه ای به انتخاب هیئت داورانی از دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها اهدا می شود.

جایزه این دوره به خانم کلسوم مومنی خبرنگار خبرگزاری ایرنا اهداء شد.